• Návšteva archívu

• Žiaci 5. A a 5. B triedy navštívili v rámci vyučovacej hodiny dejepisu Štátny archív Považská Bystrica. Dozvedeli sa veľa zaujímavých informácií o chode a činnosti archívu a videli aj vzácne historické listiny.

Do fotogalérie bol pridaný nový album Návšteva archívu.

• Školská súťaž v šplhu na tyči

• Deti chcú súťažiť, to sa potvrdilo v utorok 19.12. na škole aj nie vo veľmi oblúbenej disciplíne šplh na tyč. Šphalo sa na rýchlosť. V kategórii dievčat najrýchlejšie vyšplhala a 1.miesto vybojovala Lilien Kalivodová s časom 5,1s, na 2.mieste tesne Paťa Sláviková čas 5,3s a 3.miesto Sofia Janigová čas 6,3. V kategórii chlapcov 1.miesto získal Vladimír Chudovský čas 6,6s, 2.miesto Samo Krčmárik čas 6,9s a 3.miesto Maroš Kováč čas 7,4s. Gratulujeme všetkým, ktorí vyšplhali až hore.

Do fotogalérie bol pridaný nový album Školská súťaž v šplhu na tyči.

• ŠPLH - súťaž

• Školská súťaž pre žiakov 2. stupňa. Prihlásiť sa môžete u pána učiteľa Pepicha v kabinete TSV.

• Krúžky anglického jazyka

• Na hodinách anglických krúžkov je veselo. Učíme sa,to je jasné ,ale skúšame aj mnoho nového. Je nás počuť po celých chodbách. Pesničky, básničky, kvízy na interaktívnej tabuli, tancujeme, hráme sa. Veď u nás v školičke platí: Škola hrou a na našich krúžkoch to platí dvojnásobne.

Do fotogalérie bol pridaný nový album Krúžky anglického jazyka.

• Čítať sa oplatí!

• To vedia aj žiaci v 3.A triede, kde odoberajú časopis Maxík. V ňom riešia rôzne doplňovačky a úlohy, ktoré každý mesiac posielajú do redakcie. Tento mesiac sa na nich usmialo šťastie v súťaži: Bavia nás knihy. Na Mikuláša dostali krásnu knižku, diplomy a produkty z vydavateľstva Daxe a redakcie časopisov: Maxík, Zvonček a Enviráčik.

Ďakujeme veľmi pekne!

Do fotogalérie bol pridaný nový album Čítať sa oplatí!.

• Základný plavecký výcvik tretiakov

• V týždni od 4. do 8. 12. 2023 sa žiaci 3. A, 3. B a 3. C triedy zúčastnili na krytej plavárni v Považskej Bystrici základného plaveckého výcviku. Pod odborným vedením tréneriek  sa naučili nebáť sa vody, vyskúšali si rôzne plavecké techniky.  Všetci sa postupne zlepšovali v plaveckých zručnostiach a tak sa žiaci spoločne   po piatich dňoch tešili z vytúženého diplomu.

Do fotogalérie bol pridaný nový album Základný plavecký výcvik tretiakov.

• Tvorivé dielne

• V tomto vianočnom čase sme sa stali súčasťou  tvorivých  dielní v SOŠ hotelových služieb a obchodu z Púchova. Zdobenie medovníkov pod dohľadom porotkyne súťaže  pečie celé Slovensko bol super zážitok, príprava miešaných drinkov, výroba jednohubiek, lakovanie nechtov a úprava vizáže boli tiež super a ktovie, či raz aj z nás nebudú šikovní cukrári, kuchári, čašníci, kozmetičky, hotelieri.

Do fotogalérie bol pridaný nový album Tvorivé dielne.

• Vianočná dielňa a Mikuláš v 4.C

• Na Mikuláša si rodičia a žiaci zo 4.C triedy zorganizovali vianočné tvorivé dielne. Už od rána rozvoniavali v triede medovníčky, ktoré žiaci zdobili. V miestnosti bola výborná nálada, hrali a spievali vianočné koledy a svietil aj stromček. Šili sa vianočné ozdoby na stromček, skladali sa vianočné hviezdy, lepili a maľovali sa stromčeky, plietli sa náramky, prívesky a srdiečka. V jednom kúte voňalo ihličie, z ktorého vznikli krásne ozdoby a dekorácie na vianočný stôl. Z druhého kúta triedy sa ťahala vôňa ovocia, škorice a punču. No a samozrejme prišiel aj Mikuláš s Čertom a Anjelmi. Žiaci im zaspievali a potom  dostali malé balíčky. Pred obedom sa darčeky pobalili a odložili na vianočné trhy, na ktoré sa všetci tešia. Príjemnú atmosféru dodal samozrejme aj pohľad z okna na krásne zasneženú krajinu.

Do fotogalérie bol pridaný nový album Vianočná dielňa a Mikuláš v 4.C.

• Mikulášske tvorivé dielne v 2.C

• Dňa 6.12.2023 sa v triede 2.C konali tvorivé dielne. Spolu s rodičmi sme vyrábali roztomilé vianočné ozdoby. Mikulášska atmosféra sprevádzaná dobrou náladou prispela k príjemnému dopoludniu v duchu prichádzajúcich Vianoc. Deti v krátkom programe predstavili tradície vianočných sviatkov nielen u nás, ale aj  v iných krajinách. Všetky vianočné ozdôbky si deti s nadšením odniesli domov. Tešíme sa na ďalšie spoločne stretnutie.

Do fotogalérie bol pridaný nový album Mikulášske tvorivé dielne v 2.C.

• Školské kolo Olympiády v nemeckom jazyku

• V posledný novembrový týždeň sa konalo školské kolo Olympiády v nemeckom jazyku. Písomná časť súťaže obsahovala gramatický test, počúvanie a čítanie s porozumením.  V ústnej časti žiaci pracovali s vizuálnym podnetom a vyjadrovali sa ku konverzačným témam podľa pokynov  komisie.

V kategórii 1A sa na 1. mieste umiestnila Emma Jašová  zo 7.B triedy, na 2. mieste Kristína Mikulová  tiež zo 7.B triedy a na 3. mieste Tamara Hrkotová zo 6.B triedy.

V kategórii 1B sa na 1. mieste umiestnila Karolína Zemančíková z 9.B triedy, na 2. mieste Lucia Faciníková z 8.B triedy a na 3. mieste Alžbeta Podhradská z 8.C triedy.

Emmka, Kristínka, Karolínka  a Lucka  postupujú do okresného kola ONJ. Žiakom srdečne gratulujeme a držíme palce v okresnom kole!

• Joga

• Náš piatkový krúžok jogy nás vždy dobre naladí na víkend. Už sme sa naučili aj pozdrav Slnka a pozíciu bojovníka a stromu, na záver relaxujeme.

Do fotogalérie bol pridaný nový album Joga.

• Literárna exkurzia

• Dňa 29. 11. 2023 sa naši deviataci zúčastnili literárnej exkurzie do Bratislavy. Svoje brány im otvorila TV JOJ, kde mali možnosť nahliadnuť do rôznych štúdií i do ateliérov, v ktorých sa pripravuje seriál Nemocnica. Po prechádzke vianočným hlavným mestom sa tešili na večerné divadelné predstavenie v SND - Kým prídu Stouni. Z exkurzie si odniesli kopec nezabudnuteľných zážitkov.

Do fotogalérie bol pridaný nový album Literárna exkurzia.