Oznamujeme Vám, že zajtra 21. 03. 2024 sa uskutoční stretnutie triednych dôverníkov v Multi učebni o 16:00 hodine.
Novinky
Stretnutie triednych dôverníkov
Deň otvorených dverí
Milí rodičia budúcich prvákov,ale aj priatelia školy..
Zajtra nás už tradične čaká Deň otvorených dverí na Päťke. 19. marca dopoludnia Vás pozývame k nám na predpoludnie plné skvelých aktivít, pokusov, ukážok a sladkých dobrôt. Ako minulý rok,aj teraz sme k nám pozvali škôlky z okolia, ktoré privedú svojich predškolákov,aby sa pozreli, ako to vyzerá v našej škole. Vítaní ste ale aj vy ostatní, ktorí ešte stále váhate, kam dať svojho budúceho prváčika.
Prídite k nám a pozrite sa, čo všetko sa naši žiaci naučili, zabavte sa spolu s nami a užite si s nami skvelý deň. Tešíme sa na Vás už teraz.
Enviromentálna exkurzia Energoland
V piatkové ráno 15.3 2024 sa plný autobus žiakov 8. ročníka s očakávaním vydal na tradičnú exkurziu do Energolandu pri jadrovej elektrárni v Mochovciach. Tu sa v interaktívnom centre oboznámili s evolúciou energie od veľkého tresku až po blízku budúcnosť, snažili sa pochopiť princíp fungovania jadrovej elektrárne, porozmýšľali nad inými, alternatívnymi zdrojmi energie a ich využívaní vo svete a na Slovensku, pozreli si krátky 3D-film, vyskúšali na svojich vlasoch statickú energiu, sami si vyrobili energiu a veľa, veľa ďalšieho... Z Mochoviec sme sa presunuli do mesta pod Zoborom, kde pod vedením sprievodcu naši mládežníci spoznali nielen majestátny Nitriansky hrad, ale aj Diecézne múzeum. Tu si zopakovali všetko, čo sa učili v súvislosti s Veľkou Moravou, Cyrilom a Metodom, hlaholikou, cyrilikou, ....No a po krátkej nákupnej zastávke sme sa zdraví, plní dojmov a so spevom vrátili domov. Pevne veríme, že o rok si túto super akciu zopakujeme opäť. A ako inak, ak nie v novej zostave budúcoročných ôsmakov...
Do fotogalérie bol pridaný nový album Enviromentálna exkurzia Energoland.
Prezentácia ročníkových prác 1.C
Dňa 11. 03. 2024 sa v 1.C uskutočnili prezentácie ročníkových prác. Žiaci sa na svoje prvé prezentácie veľmi svedomito pripravili. Pred rodičmi, starkými a spolužiakmi prezentovali témy z oblasti anatómie, živočíchov, športu, vlasti, ale aj svoje hobby. Priviedli aj svojich živých domácich miláčikov - psíka a dokonca okrasné sliepky Sebritky. Žiaci boli fantastickí a všetci podali úžasný výkon. Patrí im naozaj veľká poklona. Dozvedeli sme sa o mnohých zaujímavostiach a v triede vládla veľmi príjemná a veselá atmosféra. Tešíme sa, čím nás prekvapia opäť o rok.
Do fotogalérie bol pridaný nový album Prezentácia ročníkových prác 1.C.
Okresné kolo chemickej olympiády
Vo štvrtok 14.3.2024 sa konalo okresné kolo chemickej olympiády, kde našu školu reprezentovali tri dievčatá deviateho ročníka - Silvinka Hoštáková, Anička Kolumberová z 9.A a Karolínka Zemančíková z 9.B. Všetky dievčatá sa nielenže stali úspešnými riešiteľkami, ale prvé dve z nich obsadili aj vzácne medailové pozície. Silvinka Hoštáková sa umiestnila na najcennejšom 1. mieste. Rovnako aj Anička Kolumberová obsadila výborné 3. miesto. Dievčatá, úprimne ďakujeme za reprezentáciu našej školy, blahoželáme a tešíme sa spolu s vami. Zároveň vám prajeme veľa úspechov v nadchádzajúcom krajskom kole v Novákoch.
Deň vody
Pri príležitosti blížiaceho sa Dňa vody navštívila našu školu v piatok 8 3. 2024 pracovníčka Štátnej ochrany prírody SR zo Správy CHKO Strážovské vrchy, ktorá zaujímavým spôsobom priblížila piatakom nielen kolobeh vody v prírode a život vo vodnom ekosystéme, ale aj vplyv znečisťujúcich látok na organizmy a okolité prostredie. Veľmi pekne ďakujeme Správe CHKO za cenné chvíle a veríme, že sa uvidíme aj v budúcnosti.
Do fotogalérie bol pridaný nový album Deň vody.
Školská súťaž - skok do výšky
Okresné kolo geografickej olympiády
Žiaci našej školy dosiahli tento rok veľmi pekné výsledky v okresnom kole geografickej olympiády, ktorá sa konala 12.3. v CVČ v Považskej Bystrici. V kategórii G/5.ročník/ 2.miesto získal Ftorek z 5.B a 3.miesto Gašpárek z 5.C. V kategórii F /6. a 7. ročník / obsadil 2.miesto Turner zo 6.C a 3.miesto Mondek zo 7.D. A v poslednej kategórii E/ 8. a 9.ročník/ získal 3.miesto Špindor z 8.B a vynikajúce umiestnenie a víťazom tejto kategórie je Matej Čech z 8.D triedy. Žiaci z kategórií F a E pokračujú v súťaži a postupujú do krajského kola. Veľmi sa tešíme ich záujmu o geografiu, gratulujeme a držíme palce týmto žiakom v krajskej súťaži.
Do fotogalérie bol pridaný nový album Okresné kolo geografickej olympiády.
Midi volejbal
V utorok 5.3.2024 sa na ZŠ Nemocničná uskutočnili majstrovstvá okresu v Midi volejbale. Zùčastnilo sa ho 5 škôl. Naši chlapci v zložení Ján Pepich, Andrej Kubiš, Tobias Horkový, Jakub Žabka, Andrej Kučera, Lukáš Ďurek a Filip Bartoš vybojovali 2. miesto. Chlapcom gratulujeme a ďakujeme za reprezentáciu školy
Do fotogalérie bol pridaný nový album Midi volejbal.
Okresné kolo v midivolejbale žiačok ZŠ
Vo štvrtok 29.2.2024 sa na ZŠ Slovanská konalo okresné kolo v 4-kovom volejbale midicoolvolejbal. Naše dievčatá výborne hrali a podarilo sa im získať 2. miesto. Vyhrali nad všetkými zúčastnenými školami, a až vo finále tesne prehrali s domácimi, ktoré volejbal trénujú. Za tento úspech sú zodpovedné : Deana Tatierska, Ema Bošková, Laura Matučíková, Lucia Faciníková, Melánia Zreničíková a Alexandra Húsková. Blahoželáme!
Do fotogalérie bol pridaný nový album Okresné kolo v midivolejbale žiačok ZŠ.
Šachový turnaj
Dňa 29.2.2024 sa uskutočnil šachový turnaj pre žiakov 2.- 4. ročníka. Akcie sa zúčastnilo 28 žiakov z 2.c, 3.a, 3.b a zo 4.c triedy. Okrem pravidiel sa žiaci dozvedeli niečo o histórii tejto kráľovskej hry. Hlavným rozhodcom bol pán Bielik predseda šachového klubu z Považského Podhradia a jeho pomocníkmi bratia Matej a Peter Čechovci. Do postupovej listiny sa nakoniec dostalo 16 najlepších. Z nich sa vyraďovacími zápasmi dostali do štvrťfinále 4 žiaci, z toho 3 chlapci a 1 dievča.
- miesto obsadil Kristian Zahradnik zo 4.c
- miesto Lenka Oubrechtová zo 4.c
- miesto Marek Kostelanský z 2.c
- miesto Matej Mitaš zo 4.c
Všetci 16 za odmenu dostali knihu a prví traja aj medaily a diplomy, ktoré zabezpečila naša triedna dôverníčka pani Čechová.
Do fotogalérie bol pridaný nový album Šachový turnaj.
Aj Vy môžete podporiť našu školu darovaním 2% z daní
Milí rodičia a priatelia školy.
V tomto roku je opäť možné poskytnúť ľubovoľnej zaregistrovanej organizácii 2 % ( 3%) z daní fyzických aj právnických osôb z príjmov za kalendárny rok 2023. Boli by sme radi, keby ste sa rozhodli venovať tieto prostriedky Základnej škole Slovenských partizánov prostredníctvom Občianskeho združenia Rodičia a priatelia Základnej školy Slovenských partizánov. Takto získané peniaze budú použité na skvalitnenie vyučovacieho procesu Vašich detí. Vopred Vám veľmi ďakujeme.
Tlačivo VYHLÁSENIE o poukázaní 2% z dane môžete Vyhlasenie2024.pdf alebo Vám ho môžeme poskytnúť v škole.
Názov: Rodičia a priatelia Základnej školy Slovenských partizánov v Pov. Bystrici
Právna forma: Občianske združenie
Identifikačné číslo (IČO/SID): 42141940
Šaliansky Maťko
Dňa 27.2. 2024 sa uskutočnilo okresné kolo recitačnej súťaže v prednese slovenských povestí Šaliansky Maťko. Našu školu reprezentovali 2 žiačky. V 2. kategórii Daniela Remišová z 5.C a v 3. kategórii Valentína Koreníková zo 6.C.Valentínka obsadila krásne 1. miesto. Blahoželáme a prajeme veľa úspechov v krajskom kole.
Krajské kolo v nemeckom jazyku
Dňa 15.2.2024 sa konalo krajské kolo Olympiády v nemeckom jazyku v Trenčianskej Teplej. Písomná časť súťaže obsahovala gramatický test, počúvanie a čítanie s porozumením. V ústnej časti skúšky žiaci prezentovali komiksový príbeh za základe obrázkovej predlohy a vyjadrovali sa ku konverzačným témam podľa pokynov skúšobnej komisie.
V kategórii 1A sa na 5. mieste umiestnila Emma Jašová zo 7.B triedy.
V kategórii 1B sa na 7. mieste umiestnila Karolína Zemančíková z 9.B triedy a na 14. mieste Lucia Faciníková z 8.B triedy. Všetky naše žiačky boli úspešnými riešiteľkami.
Srdečne im gratulujeme a ďakujeme za výbornú reprezentáciu školy!
Konštruktéri na technike
Žiaci 6. ročníka na hodine technicky používali stavebnicu Merkur, ktorá rozvíja technické myslenie, kreativitu a trpezlivosť. Zostrojili rôzne konštrukcie napr. dopravné prostriedky, ktoré si môžete pozrieť v galérii. Tým si overili svoje manuálne zručnosti a zábavne sa naučili niečo nové.
Do fotogalérie bol pridaný nový album Konštruktéri na technike.
Máme radi včielky
Dňa 26. februára zavítali do našej školy predškoláci z Materskej školy Železničná v Považskej Bystrici, spolu aj s pani učiteľkami. Pripravili sme pre nich zaujímavé dopoludnie o živote včielok, o ich chove a starostlivosti o ne, spojené s ochutnávkou sladkého medu s jabĺčkami. Na záver si deti prezreli školskú včelnicu, ktorá sa nachádza v areáli školy.
Do fotogalérie bol pridaný nový album Máme radi včielky.
Rovesnícke učenie
Dňa 26. 02. 2024 sa deviataci stretli s našimi bývalými absolventmi, ktorí tento rok maturujú a porozprávali o svojich skúsenostiach, dojmoch, zážitkoch na stredných školách. Aj takto, trošku z iného pohľadu môžu naši deviataci premýšľať o výbere strednej školy. Bolo to zaujímavé počúvanie.
Lyžiarsky výcvik
Naši žiaci tried 7.B a 7.D sa v dňoch 12.2 – 16.2. 2024 zúčastnili lyžiarskeho výcviku v stredisku Vrátna – Paseky. Kurz prebiehal dennou formou. Napriek vyšším teplotám a nie práve najlepšími snehovými podmienkami sme sa snažili využiť tento čas čo najefektívnejšie, tak aby sa žiaci naučili bezpečne lyžovať resp. sa zdokonalili v svojej lyžiarskej technike. Žiaci boli rozdelení do troch skupín podľa úrovne. Dva dni, v stredu a piatok sme dokonca navštívili známe vysokohorské lyžiarske stredisko – Vrátna – Chleb. Tu nám boli odmenou krásne výhľady a prírodný sneh, na ktorom si žiaci s radosťou zalyžovali. Spolu sme prežili päť krásnych dní lyžovania a odnášame si nezabudnuteľné zimné zážitky z Národného parku Malá Fatra. Po dennej lyžovačka nás čakal chutný obed v dedinke Terchová. Všetkým žiakom udeľujeme pochvalu za vzorné správanie počas lyžiarskeho výcviku.
Do fotogalérie bol pridaný nový album Lyžiarsky výcvik.
Krajské kolo technickej olympiády
Po úspechu v okresnom kole technickej olympiády nás naši chlapci Michal Pavlovič a Ondrej Križan reprezentovali dňa 7.2.02024 v krajskom kole v Novom Meste nad Váhom. Vybojovali si 4. miesto a úspešných riešiteľov olympiády. Gratulujeme.
Do fotogalérie bol pridaný nový album Krajské kolo technickej olympiády.
Školské kolo chemickej olympiády
Vo štvrtok 8.2.2024 sa po roku opäť uskutočnilo školské kolo chemickej olympiády.Nad tohtoročnými úlohami a súpermi s prehľadom zvíťazila Silvinka Hoštáková z 9.A triedy. Za ňou, na 2. mieste, skončila jej spolužiačka Anička Kolumberová. Tretie miesto patrilo Peťovi Babincovi z 9.B a kategóriu úspešných riešiteľov uzavrela Karolínka Zemančíková, tiež z 9.B triedy.
Všetkým blahoželáme a držíme päste vo vyššom okresnom kole.

