To bola zábava. Spoznávali sme krajiny Európy, ich polohu, jazyky, vlajky a historické pamiatky vďaka zaujímavým prezentáciám. Potom sme tvorili projekty, kreslili pamätihodnosti, zdobili triedy svojimi výtvormi i rôznymi zaujímavými pomôckami, ktoré sme si priniesli z domu. Tie súviseli s témou štátu, ktorý triedne pani učiteľky vopred vylosovali pre svoje triedy. Aj prváčikovia spoznávali Európu, ale tak trochu po svojom - cez rozprávkové postavičky.
Najviac nás však zaujali pozdravy a krátke frázy, ktoré sme sa naučili. Na chvíľu sa každý z nás stal multilingvistom, veď pozdraviť sa a vedieť poďakovať v siedmych jazykoch, to je krásny štart do ďalšieho školského roka. Nemyslíte?
Dnešný deň nás obohatil, ale hlavne nám ukázal rozmanitosť jazykov a štátov Európy. Uvedomili sme si, že slušnosť, porozumenie a tolerancia má byť v nás pevne zakorenené bez ohľadu na to, akým jazykom hovoríme. Ďakujeme všetkým, ktorí sa podieľali na organizácii dnešného nevšedného dňa.
J.Dingová