• Zoznam školských potrieb, ktoré je nutné dieťaťu zabezpečiť pred nástupom do školy.

Aktovka  s pevným chrbtom.

Vybavenie peračníka - 3 ks ceruzky č.2 (trojhranná), guma biela, strúhadlo so zásobníkom, 2ks perá (dohodnete sa s triednou učiteľkou), pastelky  (odporúčame Maped), fixy, malé pravítko do peračníka.

Zošity – zoznam upresní triedna učiteľka pri nástupe do školy.

Úbor na telesnú výchovu
        Tepláky (skôr tenšie) alebo pre dievčatá legíny, krátke trenírky, tričko s krátkym rukávom, teplákovú bundu, ponožky, cvičky alebo tenisky s bledou podrážkou. Úbor uložiť do vrecúška.

Potreby na výtvarnú výchovu
        Škatuľa (kufrík) s pomôckami na VV môže obsahovať:

Ochranné oblečenie, nerozbitnú nádobu na vodu, handričku na utieranie štetcov, vodové farby, štetce(2 kusy guľatých štetcov, jeden malý a druhý veľký), pastelky, plastelína – modelovacia hmota a voskové farbičky. Dôležitou pomôckou je aj lepidlo. Praktické je používanie  vysúvateľných lepiacich tyčiniek. Potrebný je i igelitový obrus, ktorý si dieťa prestrie na stôl počas výtvarnej výchovy. Farebný papier, náčrtník  a 20ks výkresov formátu A4.

Hygienické potreby  uteráčik s uškom.

Prezuvky  vo vrecúšku.

Netreba zabudnúť ani na to, že dieťa by malo mať svoje veci podpísané. Ide do nového prostredia s novými vecami. Môže sa stať, že zabudne i samo, ktoré sú jeho veci a v prípade, že bude mať veci podpísané, je ľahšie aj pre učiteľov identifikovať, komu čo v škole patrí.