V 2.A sme sa už naučili niečo o kostre, tak nás zaujala, že sme si každý jednu vytvorili na výtvarnej výchove.
Do galérie Kostlivci v 2.A boli pridané fotografie.
V 2.A sme sa už naučili niečo o kostre, tak nás zaujala, že sme si každý jednu vytvorili na výtvarnej výchove.
Do galérie Kostlivci v 2.A boli pridané fotografie.
Vážení rodičia,
oznamujeme Vám, že od zajtra t.j. 25.11.2020 do 3. 12.2020 bude prerušená príprava jedál v školskej kuchyni z prevádzkových dôvodov na základe rozhodnutia RÚVZ Považská Bystrica. Prosím Vás, aby ste akceptovali danú skutočnosť a zabezpečili deťom suchý obed. Deti budú automaticky odhlásené z obedu. Ďakujeme za porozumenie.
Od 9.11.2020 má zákonný zástupca možnosť poslať Vyhlásenie o bezinfekčnosti žiaka elektronicky cez Edupage. Nemusíte si tlačivo vytlačiť.
Edupage: Návod pre rodičov pre elektronické zaslanie Vyhlásenia o bezinfekčnosti žiaka - https://help.edupage.org/?lang_id=2&id=u1132
Mobilná aplikácia: v aplikácii edupage kliknete na žiadosti, pridať žiadosť, nastaviť dátum 10.11.2020 v dolnej časti, potvrdiť.
V dňoch 31. 10. 2020 a 1. 11. 2020 sa uskutoční celoplošné testovanie COVID 19. Nástup žiakov 1. stupňa je v utorok 03. novembra 2020. Žiaci 2. stupňa zostávajú stále doma, pokračujú v dištančnom vyučovaní.
Na základe Uznesenia vlády SR č. 678 z 22.októbra 2020: - pri návrate do školy 3.11.2020:
Vážení rodičia, jesenné prázdniny pre žiakov základnej školy budú v dňoch:
30.10.2020 / piatok /, 02.11.2020 / pondelok /
06.11.2020 / piatok /, 09.11.2020 / pondelok /
Od zajtra 27.10.2020 bude ranný školský klub detí od 5:30 – 7:30. Všetky deti ŠKD vstupujú do budovy pavilónu E, kde prejdú ranným filtrom.
Po vyučovaní činnosť ŠKD bude prebiehať v jednotlivých oddeleniach v čase do 17:00 hod.
Deti budú rozdelené do oddelenia nasledovne:
1. oddelenie – Božena Bazalová – trieda 1.A – v pavilóne E
2. oddelenie – Miroslava Vlniešková – trieda 1.B – v pavilóne E
3. oddelenie – Oľga Macháčová – trieda 1.C – v pavilóne E
4. oddelenie – Lýdia Péliová – trieda 2.A – v pavilóne E
5. oddelenie – Danuša Sičáková – trieda 2.B – v pavilóne A
6. oddelenie – Alena Joklová – trieda 2.C – v pavilóne E
7. oddelenie – Miroslava Kuchárová – trieda 3.A – v pavilóne A
8. oddelenie – Marta Ďurčanská – trieda 3.B – v pavilóne A
9. oddelenie – Pavol Pepich – trieda 3.C – v pavilóne A
10. oddelenie – Zdenka Rumanová trieda 3.D – v pavilóne E
11. oddelenie – Martina Nováková – trieda 4.A , 4.C – v pavilóne A
12. oddelenie – Monika Chalmovská – trieda 4.B, 4.D – v pavilóne E
Pani vychovávateľky, prípadne učitelia zapíšu deťom svoje telefónne čísla do slovníčkov.
Ak prídete pre deti treba volať na dané mobilné čísla, do budovy a areálu školy je stále zákaz vstupu. Deti, ktoré chodia zo ŠKD samé domov, budú púšťané v určenom čase podľa zápisného lístka, ktorý bol odovzdaný na začiatku školského roka 2020/2021.
VŠETKOVEDKO je celoslovenská vedomostná súťaž pre žiakov 2. – 4. ročníka základných škôl.
„Veľký súboj o najmúdrejšieho medzi najbystrejšími“
Cieľom súťaže je:
VŠETKOVEDKO obsahuje otázky zo všetkých oblastí, s ktorými sa žiaci doteraz stretli – vlastiveda, prírodoveda, slovenský jazyk a literatúra, matematika, anglický jazyk, informatická, dopravná, hudobná a výtvarná výchova.
Aj tento školský rok sa naša škola zapojila do tejto súťaže. Prihlásilo sa 45 žiakov 2. - 4.ročníka. Súťaž by mala prebiehať 1. dcemebra 2020. Všetkým súťažiacim budeme držať palce!
Jedna z krásnych aktivít, ktoré sme v mesiaci október uskutočnili, bola výroba darčekov pre našich blízkych.Ďakujem pani učiteľkám aj žiakom 1. a 2. stupňa, ktorí sa tejto akcie zúčastnili a vyrobili nádherné výtvory!
Dúfajme, že obrázky vyrobené pieskovou metódou potešia aj starkých v domove dôchodcov na sídlisku SNP.
Do galérie Pieskovanie boli pridané fotografie.
Deň 7.október bol pre žiakov 3.D triedy veľmi výnimočný. Každý žiak obhajoval svoju ročníkovú prácu. Svojou výnimočnosťou boli nielen zaujímavé témy jednotlivých prác, ale aj to , že ich prezentácie sa nahrávali na kameru. Vďaka tomu, si tieto záznamy môžu pozrieť rodičia doma, nakoľko sa kvôli opatreniam nemohli obhajob zúčastniť.
Do galérie Obhajoby ročníkových prác v 3.D triede boli pridané fotografie.
V rámci rozvíjania komunikačných zručností sa v triede 8.E uskutočnila diskusia na tému " Výhody a nevýhody dištančného vzdelávania". Trieda sa zmenila na televízne štúdio, v ktorom si žiaci vyskúšali úlohu moderátora, sprostredkovateľa, manažéra, provokatéra, pomocníka či experta. Zmerali si svoje rečnícke schopnosti, veľmi pekne vyjadrovali svoje názory na danú tému, naučili sa správne argumentovať a slušne reagovať na názory iných.
Do galérie Diskusia trochu inak boli pridané fotografie.
Svetový deň mlieka v školách, pripadajúci na poslednú stredu v septembri, zaviedla v roku 2000 Organizácia Spojených národov pre výživu a poľnohospodárstva.
Jeho cieľom je podnietiť deti k väčšej spotrebe mliečnych výrobkov, popri mlieku i jogurtov a syrov, čo im napomôže osvojiť si lepšie stravovacie návyky.
Tento deň sme si v 4. B triede pripomenuli v stredu- 30. septembra .
Všetci sme si priniesli „supermliečnu desiatu“- rôzne jogurty, syry, termixi, mliečne nápoje, z ktorých skúmali nielen zloženie daných výrobkov, ale aj ich rôzne výživové hodnoty, hmotnosť a objem.
Z prezentácie sme sa dozvedeli napr. odkiaľ mlieko pochádza, jeho význam, spôsoby spracovania rôznych druhov mlieka, závody a firmy na jeho spracovanie v rôznych častiach Slovenska ...Potom sme si spoločne pripravili ochutnávku mlieka, syrov, nátierok, predstavili sme si tiež rôzne recepty s využitím mlieka.
Žiaci si z tohto dňa odniesli nielen nové a zaujímavé poznatky a skúsenosti, ale aj radosť z poznávania.
Do galérie Svetový deň mlieka boli pridané fotografie.
Na hodinách cudzích jazykov sme minulý týždeň riešili tvorivé úlohy, cvičenia a zadania venované EURÓPSKEMU DŇU JAZYKOV.
Piataci – ruštinári si vyskúšali základné pozdravy v nemčine, spoznali základné číslovky a zahrali sa jazykové hry. Nemčinári sa zase oboznámili s písmenami azbuky, dokázali v nej napísať svoje krstné meno, vypočuli si nahrávky v ruštine a zvládli sa v tomto jazyku aj predstaviť svojim spolužiakom. Starší žiaci si pripravili na hodinách nemčiny, angličtiny a ruštiny zaujímavé projekty o európskych jazykoch. Tieto hodiny sa deckám páčili a tešia sa už na ďalšie zaujímavé aktivity.
Do galérie Európsky deň jazykov boli pridané fotografie.
Prvý jesenný deň sme v našej triede využili na výrobu tekvicových panáčikov. Deti popustili uzdu fantázii a vytvorili krásnych jesenných maskotov, ktorí im budú zdobiť triedu a spríjemňovať jesenné dni.
Do galérie Jesenné tvorenie v 5.D boli pridané fotografie.
Riaditeľka Základnej školy Slovenských partizánov oznamuje rodičom, že od štvrtka 17. 09. 2020 bude riadne spustená činnosť ŠKD aj s ranným klubom od 5:30 pre všetkých žiakov. Všetky deti ŠKD vstupujú do budovy pavilónu E, kde prejdú ranným filtrom. Po vyučovaní činnosť ŠKD bude prebiehať v jednotlivých oddeleniach. Deti v ŠKD po 16.00 budú v presklenej triede do 17:00.
Naďalej platí ZÁKAZ VSTUPU RODIČOM DO AREÁLU ŠKOLY. Deti odchádzajú z ŠKD, tak ako majú napísané na zápisnom lístku. Ak nastane zmena odchodu dieťaťa z ŠKD, rodič pošle po dieťati lístok, kde bude napísaný čas odchodu.
Aj tento školský rok máme pre vás pripravenú bohatú ponuku krúžkovej činnosti. Žiak prinesie podpísaný vzdelávací pokaz triednemu učiteľovi, ktorému nahlási názov krúžku, ktorý bude navštevovať. Na krúžky sa žiaci môžu prihlasovať do 18. 09. 2020.
Vážení rodičia,
vzhľadom na príkazy, ktoré vydalo Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR a Úrad verejného zdravotníctva SR, oznamujeme nasledovné:
Zákonný zástupca :
V uvedených dňoch nebude v prevádzke ranný klub detí (deti rôznych tried sa nesmú miešať v ŠKD). V dňoch 3. - 14. 09. 2020 bude školský klub v prevádzke po vyučovaní pre žiakov prvého stupňa (1. až 4. ročníka) a to v čase do 16:00 hodiny. Žiaci v ŠKD budú v režime 14 oddelení ( čo trieda to oddelenie). Rodičia, ktorí si prídu pre svoje dieťa čakajú pred areálom školy. Rodičia prvého ročníka v dňoch 3. – 4. 09. 2020, ktorí si prídu pre svoje dieťa čakajú pred pavilónom E, nevstupujú do budovy školy.
Z personálnych dôvodov žiaci 5. ročníka po vyučovaní pôjdu domov – činnosť ŠKD bude pozastavená. Tieto deti sa stravujú samostatne. (deti rôznych tried sa nesmú miešať v ŠKD).
Školský rok začína 2. septembra 2020 (v stredu)
Žiaci pri nástupe do školy odovzdajú vyplnený dotazník, ktorý sa nachádza dolu pod textom.
Do areálu školy nie je možný vstup rodičov žiakov 2. – 9. ročníka okrem novoprijatých žiakov 1. – 5. ročníka.
Obedy sa budú vydávať v čase od 10:00 do 12:00 hodine.
Školský klub detí v tento deň nebude.
Zoznam školských potrieb, ktoré je nutné dieťaťu zabezpečiť pred nástupom do školy.
Aktovka s pevným chrbtom.
Vybavenie peračníka - 3 ks ceruzky č.2 (trojhranná), guma biela, strúhadlo so zásobníkom, 2ks perá (dohodnete sa s pani učiteľkou triednou), pastelky (odporúčame Maped), fixy, malé pravítko do peračníka.
Zošity – zoznam upresní pani učiteľka triedna pri nástupe do školy.
Úbor na telesnú výchovu
Tepláky (skôr tenšie) alebo pre dievčatá legíny, krátke trenírky, tričko s krátkym rukávom, teplákovú bundu, ponožky, cvičky alebo tenisky s bledou podrážkou. Úbor uložiť do vrecúška.
Potreby na výtvarnú výchovu
Škatuľa (kufrík) s pomôckami môže obsahovať:
Ochranné oblečenie, nerozbitnú nádobu na vodu, handričku na utieranie štetcov, vodové farby, štetce(2 kusy guľatých štetcov, jeden malý a druhý veľký), pastelky, plastelína – modelovacia hmota a voskové farbičky. Dôležitou pomôckou je aj lepidlo. Praktické je používanie vysúvateľných lepiacich tyčiniek. Potrebný je i igelitový obrus, ktorý si dieťa prestrie na stôl počas výtvarnej výchovy. Farebný papier, náčrtník a 20ks výkresov formátu A4.
Prezuvky vo vrecúšku.
Netreba zabudnúť ani na to, že dieťa by malo mať svoje veci podpísané. Ide do nového prostredia s novými vecami. Môže sa stať, že zabudne i samo, ktoré sú jeho veci a v prípade, že bude mať veci podpísané, je ľahšie aj pre učiteľov identifikovať, komu čo v škole patrí.
Zápis stravníkov pre školský rok 2020/2021 prebieha od 18. 08. 2020 do 28. 08. 2020 v čase od 7:00 do 13:00 hod. Podmienkou pre prihlásenie žiaka na stravu je odovzdať vyplnený zápisný lístok a uhradiť zálohu vo výške 20,00 + počet dní za mesiac september 20x0,10€ (pre I. stupeň) alebo 20x0,18€ (pre II. stupeň). Zápisný lístok si môžete osobne vypísať u vedúcej jedálne alebo si ho môžete stiahnuť z internetovej stránky školy priamo pod textom, ktorý vyplnený odovzdáte vedúcej ŠJ.
Číslo učtu: SK02 5600 0000 0028 2076 8006
Variabilný symbol: číslo, ktoré ste dostali od vedúcej ŠJ
Poznámka: meno a priezvisko žiaka
Powered by aSc EduPage