• Vitajte na stránkach našej školy
    • „LETO V POHYBE 2019“ na výbornú
    • Mikuláš v 2.C
    • Fašiangy
    • Tvorivé dielne
    • Spolupráca s MŠ - Máme radi včielky
    • Korčuliarsky kurz
    • Lietavský hrad - turistický krúžok
    • Maľovanie skladu náradia
    • Turistický krúžok - Trenčianský hrad
    • Vonku nám je lepšie
    • Vianočné trhy
    • Hasiči na I. stupni
          • Jilemnického jarná 25 - turistický krúžok

V nedeľu 14 . apríla sa uskutočnil 47. ročník turistického pochodu Jilemnického jarná 25-ka. Zúčastnili sa ho aj naši turisti. Vybrali sme si 15 km trasu, ktorej štart aj cieľ bol pri ZŠ Pov. Teplá. Žlto značenou trasou sme postupne prešli z Považskej Teplej popod Malý Manín do obce Plevník - Drienové. Potom lesnou cestou do Kostolca k pamätníku Petra Jilemnického a nakoniec cez Manínsku úžinu až do cieľa. Blahoželám všetkým deťom, rodičom aj učiteľom, ktorí úspešne zvládli túto náročnu túru.

• ARAKOVO

V stredu 10. apríla 2024 žiaci 1. - 4. ročníka opäť zažili v našej škole niečo výnimočné. Prišla ku nám kontaktná ZOO Arakovo. Ponúkli nám program environmentálnej výchovy, ktorý začal odbornou prednáškou o živote exotického vtáctva. Potom nasledoval praktický kontakt s tými najkrajšími operencami. Viac ako 25 papagájov – ary, kakadu aj zobákorožce sme mohli kŕmiť, hladkať, fotografovať. Dozvedeli sme sa o nich, že papagáje sú veľmi inteligentné vtáky, v zajatí sú schopné dožiť sa aj 100 rokov, že sú to jediné tvory v celej živočíšnej ríše, ktoré dokážu imitovať hlasy alebo zvuky svojho okolia a veľa iných zaujímavostí. Z celej prehliadky si deti odniesli množstvo pekných zážitkov.

• Okresné kolo v bedmintone chlapcov

V stredu 10.4.2024 sa na ZŠ sv. Augustína v Považskej Bystrici konali majstrovstvá okresu v bedmintone chlapcov. Turnaja sa zúčastnilo päť škôl z nášho okresu. Našim žiakom sa po vynikajúcich výkonov podarilo umiestniť na vynikajúcom druhom mieste a len tesná prehra vo finále ich delila od víťazstva v tomto turnaji. Našu školu reprezentovali: Ján Pepich z 8.B a Tobias Horkový z 8.A. Chlapcom gratulujeme k druhému miestu a ďakujeme za reprezentáciu školy.

• Krajské kolo - Šaliansky Maťko

Dňa 9. 4. 2024 sa v Trenčíne konalo krajské kolo recitačnej súťaže v prednese slovenských povestí Šaliansky Maťko. Tento ročník bol o niečo výnimočnejší, pretože v porote sedela aj výnimočná slovenská herečka, pedagogička a recitátorka pani Ida Rapaičová. Našu školu úspešne reprezentovala Valentínka Koreníková, žiačka 6.C triedy a v 3. kategórii obsadila krásne 2. miesto. Srdečne blahoželáme a ďakujeme, Valentínka!

• Súťaž zručnosti mladý remeselník

Dňa 9. 4. 2024 sme sa s chlapcami Martinom Belásom a Ondrejom Križanm zúčastnili súťaže mladý remeselník, ktorú organizuje každoročne SOŠ v Pov. Bystrici. Je to súťaž zručnosti, ktorá má dve časti. V prvej sa vyrába výrobok podľa technickej dokumentácie, v druhej časti ide o rýchlosť a šikovnosť pri skrutkovaní skrutiek do sadrokartónovej dosky. Chlapcom ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy.

Utorok 16. 4. 2024